561RY5PRE102EC221K
Description
CAP CER 220PF 1KV RADIAL
DataSheet
561RY5PRE102EC221K PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 561R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C