VJ1808A100FCRAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1808A100FCRAJ PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Non-Magnetic
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)