KHC500E685M55N0T00
Description
CAP CER 6.8UF 50V Y5U 2220
DataSheet
KHC500E685M55N0T00 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)