VJ1812A180GNHAJ
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 1812
DataSheet
VJ1812A180GNHAJ PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:18 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Non-Magnetic
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)