B37979G5222J058
Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL
DataSheet
B37979G5222J058 PDF
Type Description
Series:B37979G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)