GA0402A180KXXAC31G
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0402
DataSheet
GA0402A180KXXAC31G PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:18 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)