VJ1825Y225KLXAJ68
Description
CAPACITOR CERAMIC MLCC 1812
DataSheet
VJ1825Y225KLXAJ68 PDF
Type Description
Series:VJ Hi-Rel
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)