DZ-2R5D335T
Description
CAP 3.3F -20% +80% 2.5V T/H
DataSheet
DZ-2R5D335T PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.3 F
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):300mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C