DZ-2R5D206K8T
Description
CAP 20F -20% +80% 2.5V T/H
DataSheet
DZ-2R5D206K8T PDF
Part Status:Active
Capacitance:20 F
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):200mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C