SCAP,PBL-25/16.2
Description
CAP 25F 16.2V CHASSIS MNT
DataSheet
SCAP,PBL-25/16.2 PDF
Type Description
Series:PBL
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:25 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:16.2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):50mOhm
Lifetime @ Temp.:-
Termination:Screw Terminals
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, Wire Leads
Lead Spacing:-
Size / Dimension:3.740" L x 2.047" W (95.00mm x 52.00mm)
Height - Seated (Max):2.244" (57.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C