SCAP,PBLL-2.5/5.4
Description
CAP 2.5F 5.4V UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBLL-2.5/5.4 PDF
Type Description
Series:PBLL
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2.5 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:5.4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):245mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Termination:Wire Leads with Connector
Mounting Type:User Defined
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.866" L x 0.472" W (22.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C