DSF305Q3R0
Description
3F 3.0V 8*20
DataSheet
DSF305Q3R0 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3 F
Tolerance:-10%, +30%
Voltage - Rated:3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):80mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C