SCAP,PBLS-1.25/21.6
Description
CAP 1.25F -10% +20% 21.6V UCAP
DataSheet
SCAP,PBLS-1.25/21.6 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.25 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:21.6 V
ESR (Equivalent Series Resistance):540mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:1.693" L x 0.866" W (43.00mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):1.417" (36.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C