BCAP0100 P270 S07
Description
CAP 100F 0% +20% 2.7V T/H
DataSheet
BCAP0100 P270 S07 PDF
Type Description
Series:HC
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:100 F
Tolerance:0%, +20%
Voltage - Rated:2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance):15mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.850" (47.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C