DZ-2R5D207S57T
Description
CAP 200F -20% +80% 2.5V T/H
DataSheet
DZ-2R5D207S57T PDF
Part Status:Active
Capacitance:200 F
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):80mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C