PAS0815LN2R7205
Description
CAP 2F 20% 2.7V T/H
DataSheet
PAS0815LN2R7205 PDF
Type Description
Series:PAS
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2 F
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance):180mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:-
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C