EDLHW306D2R3R
Description
CAP 30F 2.3V THROUGH HOLE
DataSheet
EDLHW306D2R3R PDF
Type Description
Series:HW
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:30 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:2.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):100mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 60°C