CMPX105M27AL275B-4
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CMPX-X1 FILM CAP 1.0UF 20%
Catalog
Film Capacitors
DataSheet
CMPX105M27AL275B-4 PDF
Type Description
Series:CMPX
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±20%
Voltage Rating - AC:300V
Voltage Rating - DC:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C