ECQ-E4334JFW
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
DataSheet
ECQ-E4334JFW PDF
Type Description
Series:ECQ-E(F)
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:400V
Dielectric Material:Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.783" (19.90mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)