ECQ-E6224RKF
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
DataSheet
ECQ-E6224RKF PDF
Type Description
Series:ECQ-E(F)
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:630V
Dielectric Material:Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)