B32671P4105K289
Description
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL
DataSheet
B32671P4105K289 PDF
Type Description
Series:B32671P
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - DC:450V
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.512" L x 0.315" W (13.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.689" (17.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)