B32923D3334K189
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
DataSheet
B32923D3334K189 PDF
Type Description
Series:B32923
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:305V
Voltage Rating - DC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)