B32778G4107J000
Description
CAP FILM 100UF 5% 450VDC RADIAL
DataSheet
B32778G4107J000 PDF
Type Description
Series:B32778
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:100 µF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:450V
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):4.3 mOhms
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial - 4 Leads
Size / Dimension:2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Height - Seated (Max):1.969" (50.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:2.067" (52.50mm)