ECQ-E6223KF3
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
DataSheet
ECQ-E6223KF3 PDF
Type Description
Series:ECQ-E(F)
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:630V
Dielectric Material:Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.472" L x 0.209" W (12.00mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)