ECW-F4274JBP
Description
CAP FILM 0.27UF 5% 400VDC RADIAL
DataSheet
ECW-F4274JBP PDF
Type Description
Series:ECW-F(B)
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.27 µF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:400V
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C