MKT1817310016W
Description
CAP FILM 10000PF 20% 100VDC RAD
DataSheet
MKT1817310016W PDF
Type Description
Series:MKT1817
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage Rating - AC:63V
Voltage Rating - DC:100V
Dielectric Material:Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)