MKP383168063JD02W0
Description
CAP FILM 680PF 5% 630VDC RADIAL
DataSheet
MKP383168063JD02W0 PDF
Type Description
Series:MKP383
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:220V
Voltage Rating - DC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)