B32231D6104K000
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL
Catalog
Film Capacitors
DataSheet
B32231D6104K000 PDF
Type Description
Series:B32231
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - DC:400V
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.335" W, 0.217" T x 0.748" L (8.50mm, 5.50mm x 19.00mm)