ECQ-V1153JM9
Description
CAP FILM 0.015UF 5% 100VDC RAD
DataSheet
ECQ-V1153JM9 PDF
Type Description
Series:ECQ-V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:100V
Dielectric Material:Polyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)