T491D106K050AT7343
VIGOR # :
990736
Description
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
DataSheet
T491D106K050AT7343 PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):800mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)