195D106X9010X4T
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
992676
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 2910
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
195D106X9010X4T PDF
Type Description
Series:TANTAMOUNT®, 195D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10 V
Type:Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2910 (7227 Metric)
Size / Dimension:0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)