TR3E337M6R3C0100
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
993830
Description
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
TR3E337M6R3C0100 PDF
Type Description
Series:TANTAMOUNT®, TR3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):100mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.170" (4.32mm)