T494C335K025AT
VIGOR # :
994906
Description
3.30UF 25.0V
DataSheet
T494C335K025AT PDF
Type Description
Series:T494
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)