T322C336K006AT
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
994927
Description
CAP TANT 33UF 10% 6V AXIAL
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
T322C336K006AT PDF
Type Description
Series:T322
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:6 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)