199D336X0025E6V1E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V RADIAL
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
199D336X0025E6V1E3 PDF
Type Description
Series:TANTALEX®, 199D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
Type:Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)