T541X686K030DH8620
Description
CAP TANT POLY 68UF 30V 2917
DataSheet
T541X686K030DH8620 PDF
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:30 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)