T55D477M2R5C0009
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
DataSheet
T55D477M2R5C0009 PDF
Type Description
Series:vPolyTan™ T55
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:470 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2.5 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):9mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)