
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POSCAP™ TPE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 2.5 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D2E |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 2R5TPE330M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL
CAP TANT POLY 68UF 4V 1411
CAP TANT POLY 10UF 75V 2917
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
CONN HEADER SMD 8POS 2.2MM
LED LM283B+