
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T551 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 8 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 120mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Size / Dimension: | 0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 19 |
Current price of T551B227K008AT4251 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
CAP TANT POLY 22UF 20V 2917
CAP TANT POLY 10UF 35V 1411
CAP TANT POLY 220UF 8V AXIAL
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
3.2X2.5 30PPM @25C 30PPM (-20 TO
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ