
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of T540B107M004DH86107280 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917
CAP TANT POLY 470UF 3V 2917
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
WR-SMB_PCB CONNECTOR_ THT JACK
DC DC CONVERTER 9V 990MW