
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3600 |
Current price of T540B686M006AH86107610 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
FUSE BOARD MNT 1.5A 250VAC 2SMD
TVS DIODE 14V 23.2V TO277A
CONN HEADER SMD 30POS 2.54MM