
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T556 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 50 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 170mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Size / Dimension: | 0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.378" (9.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of T556B506M025AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 68UF 30V 2917
CAP TANT POLY 470UF 3V 2917
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
CAP TANT POLY 50UF 25V SMD
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
CONN RCPT 22POS 0.05 GOLD SMD
G3 PROFIBUS