
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T598 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Features: | Automotive |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of T598B225M050AHS150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
CAP TANT POLY 2.2UF 50V 1411
CRYSTAL 28.2240MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
RF SHIELD 0.5" X 1.75" T/H