
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T541 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 30 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T541X107K030BH6710 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 1200UF 40V CHAS MT
CAP TANT POLY 100UF 30V 2917
VARISTOR 910V 6.5KA DISC 14MM
DIODE ZENER 10V 300MW SOD523
3D-FUEL, STANDARD PLA, SIMPLY SI