
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M55 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 60 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | M55 Module |
| Size / Dimension: | 2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8 |
Current price of M550B108M060BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411
CAP TANT POLY 8200UF 6V CHAS MNT
CAP TANT POLY 68UF 30V 2917
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHAS MT
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
8LT 12C 8#20 4#16 PIN J/N