
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POSCAP™ TPE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D3L |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 6TPE330ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
CAP TANT POLY 33UF 50V 2917
CAP TANT POLY 10UF 35V 2917
CAP CER 0.068UF 25V X7R 2220
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1206
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766