
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of T540D477M003AH86057610 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
CAP TANT POLY 470UF 3V 2917
XTAL OSC XO 41.6700MHZ CMOS SMD
GRAY EPOXY ADHESIVE 1.7 FL.OZ.
DC DC CONVERTER 95V 100W