
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 120 |
Current price of T540B686M006CH8710WAFL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
CAP TANT POLY 100UF 3V 1411
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
FUSE BLOCK CART 300V 10A CHASSIS
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT