
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of T540D337K003AH86057610 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER SMD 39POS 1MM
DC DC CONVERTER 48V 50W