
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T543 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of T543X477M006AHW010D100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL
CAP TANT POLY 340UF 30V CHAS MNT
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVDS SMD
TAPE DBL COAT 13/16" DIA 1000/RL
DC DC CONVERTER 24V 75W